Wykłady w ramach projektu FPAcademy

29 listopada 2012 r. rusza trzecia edycja wykładów „DPTO” organizowanych w ramach projektu FPAcademy. Future Processing zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w wykładach poświęconych praktycznym zagadnieniom tworzenia oprogramowania.

Rozpoczną się o godz. 15.15 w auli D Wydziału AEI Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (w skrócie DPTO) to cykl wykładów organizowanych przez firmę Future Processing w ramach projektu FP Academy. Tegoroczna edycja DPTO będzie się składać z trzech bloków tematycznych poświęconych zagadnieniom "Kodu odziedziczonego", "Wytwarzania oprogramowania" oraz "Projektowania obiektowego".
W ramach każdego z tych bloków tematycznych zostanie przeprowadzonych pięć 18-minutowych wykładów w konwencji TED, podczas których uczestnicy DPTO będą mieli okazję wysłuchać wypowiedzi ekspertów w dziedzinie tworzenia oprogramowania, zadać nurtujące ich pytania, a także sprawdzić poziom swojej wiedzy. Dla osób, które wykażą się najlepszą znajomością omawianego zagadnienia czekają nagrody-niespodzianki.

 

Szefowa FP Academy Magdalena Wilczak podkreśla, że celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie praktycznych aspektów informatyki, w sposób ciekawy i przystępny dla studentów:

Staramy się, by co roku DPTO obejmowało coraz to nowe zagadnienia związane z tematyką tworzenia oprogramowania. Pozytywne opinie uczestników jak i ich ilość, utwierdzają mnie w przekonaniu, że multimedialne wykłady oraz specjalistyczne warsztaty to dobry sposób do dzielenia się wiedzą. Stąd mam nadzieję, że i w tym roku nasza propozycja spotka się z uznaniem studentów. Fakt, że zajęcia odbywają się na wydziale AEI jest dla nas zobowiązaniem, by wykłady i warsztaty z DPTO miały równie wysoki poziom jak te, które są realizowane przez naukowców.” – powiedziała Magdalena Wilczak, szefowa FP Academy

 

Pierwszy blok wykładów odbędzie się 29 listopada 2012 r. na Wydziale AEI Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W dalszej wykłady zostaną zrealizowane na Uniwersytecie Śląskim oraz na Politechnice Opolskiej. Po zakończeniu każdego bloku najwięksi pasjonaci omawianego zagadnienia zostaną zaproszeni na warsztaty poszerzające wiedzę przekazaną podczas wykładów. Będą się one odbywały w Laboratoriach FP Academy w siedzibie Future Processing.

 

Wykłady DPTO po raz pierwszy pojawiły się na Politechnice Śląskiej w roku akademickim 2010/2011. Ze względu na duże zainteresowanie, rok później uruchomiono je także na Uniwersytecie Śląskim oraz na Politechnice Opolskiej. W minionym roku akademickim podczas DPTO zostało przeprowadzonych sześć wykładów, w których wzięło udział niemalże 400 studentów. Po jego zakończeniu wyłoniono dziewięciu najzdolniejszych studentów, których zaproszono na trzydniowe warsztaty informatyczne do Baranowa. Uczestnicy warsztatów poznali na nich zagadnienia „Test Driven Development” i „SOLID” oraz narzędzia Resharper, NUnit, Moq, Unity. Oprócz tego czekały na nich szkolenia z psychologii, survivalu oraz… szkolenie dla smoków! Podczas specjalnych zajęć, uczestnicy warsztatów uczyli się wykonywania sztuczek z płonącymi przedmiotami oraz poznali podstawowe zasady „plucia ogniem”.

 

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania są organizowane w ramach firmowego projektu FP Academy, mającego na celu dbanie o wszechstronny rozwój kompetencji pracowników oraz wspomaganie rozwoju studentów i absolwentów kierunków technicznych. W ramach FP Academy realizowany jest także projekt „Akademia FP - od studenta do fachowca” obejmujący cykl szkoleń dla zespołu Future Processing z zakresu IT, tzw. umiejętności miękkich, twórczego rozwiązywania problemów, rozwoju kadry menedżerskiej i trenerów wewnętrznych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.