Rekrutacja do projektu

Jak bezpiecznie inwestować? Jak zarządzać własnymi finansami? Jak uczyć tego innych? Jeśli chciałbyś sprawdzić, czy znasz odpowiedzi na te pytania, uzupełnić swoją wiedzę a następnie poprowadzić na ten temat autorskie warsztaty z uczniami to projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Fundację Rozwoju Wolontariatu i Fundację Narodowego Banku Polskiego jest dla Ciebie.

Rekrutacja wolontariuszy chętnych do wzięcia udziału w projekcie: „W banku, w sejfie czy w skarpecie - jak bezpiecznie zarządzać finansami?" trwa do 5 czerwca 2013 r.

Jeśli:

 • interesuje Cię tematyka bezpiecznego zarządzania finansami;
 • chcesz rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne, przywódcze i organizacyjne;
 • lubisz współpracować z ludźmi i podejmować nowe wyzwania;
 • jesteś gotowy nauczyć się, jak przekazać wiedzę na temat zarządzania finansami i poprowadzić warsztat edukacyjny dla grupy uczniów;
 • chcesz spędzić wakacje w interesującym towarzystwie i w pięknym miejscu?

Osoby zainteresowane zaproszone są do udziału w prestiżowym projekcie realizowanym wspólnie przez Fundację Narodowego Banku Polskiego i Fundację Rozwoju Wolontariatu. Celem projektu jest zwiększenie wiedzy studentów, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz społeczności lokalnych w zakresie zarządzania finansami oraz umiejętnego poruszania się wśród zróżnicowanej oferty produktów bankowych i finansowych. Istotą projektu jest ukazanie zarówno korzyści związanych z inwestowaniem, jak również ryzyka jakie może się z nim wiązać, zwłaszcza gdy brakuje wiedzy i świadomości w tym zakresie.

Organizatorzy proponują:

 • 3 dniowy zjazd szkoleniowy i 24 godziny warsztatów prowadzonych przez profesjonalnych trenerów i ekspertów;
 • udział w przedsięwzięciu, w którym uczestniczyć będzie 80 studentów z całej Polski;
 • realizację warsztatów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w miejscowościach w woj. lubelskim, podlaskim i podkarpackim w okresie lipiec – wrzesień 2013;
 • certyfikat podpisany przez Prezesa Fundacji Narodowego Banku Polskiego
  i Prezesa Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

 

Trzydniowe szkolenie zostało tak zaprojektowane, by przygotować każdego uczestnika do stworzenia scenariusza i przeprowadzenia autorskich zajęć. Prowadzone będzie przez profesjonalnych trenerów i ekspertów NBP. Odbiorcami warsztatów będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych lub średnich w miejscowościach w woj. lubelskim, podlaskim i podkarpackim. To spore wyzwanie, ale dzięki świetnemu przeszkoleniu, każdy mu podoła. Przekazanie trudnej wiedzy z zakresu zarządzania finansami uczniom to wyzwanie gwarantujące emocje i satysfakcję! Na zgłoszenia czekamy do 5 czerwca 2013r. – przypomina Agnieszka Gomółka-Ziemba, koordynatorka projektu.

 

Formularz zgłoszeniowy a także szczegółowe informacje znajdują się na www.frw.org.pl w zakładce frw.org.pl/wbanku.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu oraz Fundację Narodowego Banku Polskiego i finansowany z przekazanych przez nią środków.

 

Szczegółowych informacji o akcji udziela: Agnieszka Gomółka-Ziemba, a.gomolka@projektor.org.pl, natomiast na pytania dotyczące rekrutacji odpowie Agnieszka Duda-Jastrzębska, a.jastrzebska@projektor.org.pl.