Przewodniki dla studentów i młodych naukowców

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do zapoznania się z przewodnikami po stypendiach, konkursach, programach dla studentów i młodych naukowców.

Przewodnik skierowany do studentów przybliża formy wsparcia, jakie są dostępne dla tych, którzy mają szczególne osiągnięcia, potrzebują pomocy finansowej, chcą studiować za granicą lub spróbować swoich sił w biznesie. Podane w broszurze odpowiedzi na pytania: kto?, dla kogo?, w jakim celu?, ile? oraz jak aplikować? - dają przejrzyste źródło informacji o poszczególnych stypendiach, konkursach i programach.

Z kolei Przewodnik po stypendiach, konkursach i programach dla młodych naukowców dostarcza informacji o dostępnych formach wsparcia dla naukowców przed doktoratem, zaraz po doktoracie oraz dla zespołów badawczych. W publikacji znajdują się także przydatne rady, jak młody naukowiec może ubiegać się o "kredyt studencki", z którego oprócz studentów mogą korzystać także doktoranci.
W przewodniku dla młodych naukowców zawarte zostały wskazówki dotyczące m.in. sposobu aplikowania i wykorzystania funduszy.

Przewodnik dla studentów dostępny jest tutaj.
Przewodnik dla doktorantów dostępny jest na stronie.