Projekt "Młodzi kontra śląski rynek pracy"

Zachęcamy do udziału w organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach projekcie pt.: "Młodzi kontra śląski rynek pracy", który obejmuje następujące bezpłatne formy wsparcia:

• doradztwo zawodowe,
  • cykl szkoleń.

Ponadto każdy z uczestników projektu odbędzie staż w wybranej firmie województwa śląskiego i otrzyma stypendium.

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne pomiędzy 18 a 25 rokiem życia (w tym osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy), które

• zakończyły naukę i posiadają wykształcenie wyższe, średnie lub zasadnicze zawodowe,
  • uczą się w trybie zaocznym, wieczorowym lub eksternistycznym,
  • nie wykonują innej pracy zarobkowej (na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę oraz umów cywilno-prawnych, itp.),
  • są zdolne i gotowe do podjęcia zatrudnienia w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy.

Zakres tematyczny szkoleń:

• autoprezentacja,
  • tworzenie dokumentów aplikacyjnych,
  • negocjacje,
  • zakładanie własnej działalności gospodarczej,
  • prawo pracy.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Projektu:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
ul. Opolska 15, 40-084 Katowice