Postaw na innowacyjność - wsparcie w założeniu firmy 45+

Firma CTC Polska Sp. z o.o. w partnerstwie z Business Acceleration Center BAC Sp. z o.o. rozpoczęły realizację projektu : „Postaw na innowacyjność - wsparcie w założeniu firmy 45+” realizowanego w ramach działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samo zatrudnienia współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt adresowany jest do pracowników naukowych, wynalazców związanych bezpośrednio z uczelniami, osób zajmujących się wdrażaniem innowacyjnych technologii lub prowadzących badania technologiczne, jak i do osób niezależnych, hobbystycznie zajmujących się innowacjami. Uczestnikami projektu mogą być osoby, które ukończyły 45. rok życia, są mieszkańcami województwa śląskiego i zamierzają otworzyć własne przedsiębiorstwo o charakterze innowacyjnym w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej.

Uczestnicy projektu będę mieli możliwość uzyskania:
- wiedzy w zakresie zasad prowadzenia firmy innowacyjnej poprzez uczestnictwo w bloku szkoleniowym,
- wsparcia doradczego obejmującego indywidualne doradztwo zawodowe i biznesowe,
- wsparcia finansowego w postaci jednorazowej dotacji inwestycyjnej oraz podstawowego wsparcia pomostowego w okresie 6 miesięcy od daty założenia firmy.

Projekt jest realizowany w okresie od 01/09/2009 do 15/04/2011. Pierwszy etap rekrutacji trwa od 28. września do 09. października 2009r.

Szczegółowe informacje o projekcie wraz z Regulaminem Rekrutacji znajdują się na stronie www.firma-innowacyjna.ctc.pl