Maraton programistyczny Deadline24

Już 21 marca 2013 r. zakończy się rejestracja do V edycji maratonu programistycznego Deadline24, którego finał ma miejsce w Kopalni Guido na poziomie -320 metrów. Deadline24 to ekstremalne zawody dla programistów, których finał trwa 24 godziny non-stop w industrialnej scenerii podziemnych górniczych wyrobisk.

Wśród zarejestrowanych uczestników są Polacy, ale także informatycy z Turcji, Kanady, Wielkiej Brytanii, Czech i Ukrainy.

Tegoroczny Deadline24 cieszy się sporym zainteresowaniem. Do tej pory zgłosiło się już ponad 80, trzyosobowych drużyn z polskich uczelni technicznych, uniwersytetów, a także z tych zagranicznych m.in.: Ivan Franko National University of L'viv, Brno University of Technology, University of Waterloo, University of Glasgow. Rejestracji dokonali też przedstawiciele znanych firm jak: Google, Flytronic, Apollogic, czy nk.pl.

Pierwszym etapem Deadline24 są zdalne eliminacje. Odbędą się one już 24 marca 2013 r. za pośrednictwem strony internetowej.
Każdy zgłoszony zespół otrzyma zestaw zadań, a jego celem będzie wygenerowanie odpowiedzi i przesłanie ich w wyznaczonym czasie na serwer sprawdzający. Niemalże trzydzieści najlepszych drużyn weźmie udział w finale, który podobnie jak w minionym roku, odbędzie się w zabrzańskiej Kopalni Guido, 320 metrów pod powierzchnią ziemi. W tej przestrzeni uczestnicy przez 24 godziny będą zmagać się nie tylko z algorytmami i rywalami, ale także z własnym zmęczeniem. Podczas konkursu mają do też czynienia z żukoskoczkami, niezwykłymi stworzeniami, o których losy oparta jest fabuła.

Zwycięzcy zdobędą atrakcyjne nagrody w postaci: Apple iPad mini, Google Nexus, Amazon Kindle.

Konkurs został objęty patronatem merytorycznym przez Politechnikę Śląską (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki), Politechnikę Opolską (Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki) oraz Uniwersytet Śląski (Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach). Sponsorzy Deadline24 to: Helion, GoodRam, GeoAdvert, Adaptive Vision Studio i FPAcademy. Patronem medialnym konkurs objęli: Antyradio, NK.pl oraz CHIP.

Szczegóły i regulamin dostępne na stronie internetowej: www.deadline24.pl

Informacji dodatkowych udziela:
Jarosław Kacprzak
PR Manager
Future Processing Sp. z o.o.
tel. Kom.: +48 501 361 021
e-mail: jkacprzak@future-processing.com