Konkurs Imagine Cup 2012

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów - Imagine Cup.

W tegorocznej, polskiej edycji Imagine Cup 2012 uczestnicy mają dodatkową szansę na skomercjalizowanie swoich projektów w ramach nowej ścieżki Konkursu „Venture". Wybrane zespoły, które zgłoszą chęć przekształcenia swojego pomysłu w realny biznes, otrzymają pełne wsparcie ekspertów i pomoc w pozyskaniu kapitału na start.

Tę dodatkową możliwość dla uczestników Imagine Cup organizatorzy przygotowali wspólnie z nowosądeckim parkiem technologicznym MMC Brainville, który po raz czwarty jest partnerem konkursu.

W ramach nowej ścieżki konkursu Imagine Cup Venture, eksperci MMC Brainville pokażą uczestnikom, w jaki sposób przygotowane przez nich projekty przekuć w dobry biznes. Autorom najlepszych projektów kategorii Projektowanie Oprogramowania park technologiczny oferuje pakiet konsultingowy gwarantujący pełne wsparcie w rozwoju projektu od fazy pomysłu poprzez zdobycie funduszy inwestycyjnych i komercjalizację projektu. Wybrane zespoły otrzymają również roczny bezpłatny dostęp do infrastruktury biurowej i technologicznej. W II rundzie konkursu MMC Brainville wybierze dodatkowo dwa projekty najlepiej przygotowane pod kątem biznesowym. Pracujące nad nimi zespoły otrzymają po 5 tysięcy złotych. Pieniądze będą mogły być wykorzystane na zakup nowoczesnych technologii niezbędnych do realizacji tych projektów.

Imagine Cup jest największym na świecie konkursem technologicznym dla studentów. Konkurs organizuje corocznie firma Microsoft.To okazja, żeby wykorzystując wyobraźnię, kreatywność oraz pasję zaistnieć, jeszcze podczas studiów, w świecie najnowszych technologii i dać sobie szansę na wymarzoną pracę. Dla wielu finalistów poprzednich edycji, Imagine Cup stał się przepustką do kariery w renomowanych przedsiębiorstwach. Był również bodźcem to rozpoczęcia przygody z własną firmą, bardzo często rozwiniętą na bazie projektu konkursowego.

W tym roku hasłem przewodnim Imagine Cup jest: „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości". Każda edycja składa się z kilku etapów. Ostatnie etap finałowy co rok odbywa się w innym miejscu na świecie. Finały tegorocznej edycji Imagine Cup rozstrzygną się w australijskim Sydney.

Więcej informacji o konkursie na stronie.