Intel Business Challenge Europe 2013

Ruszył projekt Intel® Business Challenge Europe 2013 adresowany do młodych przedsiębiorczych. Na zwycięzców konkursu czeka pula nagród o wartości 50 tys. dolarów, coaching międzynarodowych praktyków biznesu oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 22 lutego 2013 r.

Spośród zgłoszonych projektów Jury wyłoni najbardziej nowatorskie pomysły o największym potencjale biznesowym z obszaru inteligentnych technologii, aplikacji mobilnych i webowych. Kwalifikowane są projekty m.in. z obszarów: medycyna i zdrowie, energetyka i ochrona środowiska, ludzie i społeczeństwo, ICT, biotechnologia, nanotechnologia.

Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 34 lat, studentów, doktorantów lub absolwentów szkół wyższych.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

1. W pierwszym etapie, trwającym do 22 lutego br. Uczestnicy rejestrują się na http://www.intelchallenge.eu i przedstawiają swój pomysł na biznes za pomocą abstraktu (szablony dostępne są na stronie www).
  2. Uczestnicy, którzy przejdą do drugiego etapu konkursu, zostaną poproszeni o zarejestrowanie się na platformie www.milestonehero.com. Uczestników rejestruje lider zespołu. Autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Na tym etapie prowadzone będą szkolenia online i ścieżki e-learningowe. Termin – do 8 kwietnia br.
  3. Trzeci etap to Finał Intel® Business Challenge Europe, który odbędzie się w Dublinie wiosną 2013 roku.

Zwycięzcy Intel® Business Challenge Europe zostaną zaproszeni na finał Konkursu Intel® Global Challenge, który odbędzie się na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Laureaci Intel® Global Challenge będą rywalizowali o nagrody pieniężne w wysokości 100 tys. dolarów oraz zyskają możliwość „sprzedania” swoich pomysłów inwestorom z Krzemowej Doliny.

Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerami strategicznymi przedsięwzięcia jest INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii oraz europejska organizacja Junior Achievement-Young Enterprise.

Wszystkie szczegóły, regulamin Konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej : www.intelchallenge.eu.

ZAPRASZAMY!