Dzień Nauki i Przemysłu oraz konferencja "Internacjonalizacja przedsiębiorczości opartej na wiedzy"

20 maja 2011 roku w siedzibie Parku Naukowo – Technologicznego "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o. o. przy współpracy z Politechniką Śląską zostanie zorganizowana kolejna edycja imprezy otwartej pod hasłem "Dzień Nauki i Przemysłu".

Ideą "Dnia Nauki i Przemysłu" jest prezentacja innowacyjnych firm, jednostek naukowych, a także jednostek rozwojowo – badawczych oraz ich osiągnięć. Projekt ma na celu przyczynić się do propagowania innowacji technologicznych i naukowych, a także do wzrostu zainteresowania działaniami oraz rozwojem przedsiębiorczości na terenie województwa śląskiego.

Udział w Targach zarówno dla uczestników, jak i wystawców jest całkowicie bezpłatny. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ekspozycje jednostek naukowych, a także innowacyjnych przedsiębiorstw, które zaprezentują ciekawostki ze świata nauki i techniki w formie pokazów, interaktywnych wizualizacji oraz eksperymentów.

Tegoroczna edycja Dnia Nauki i Przemysłu połączona zostanie z XXII Międzynarodową Konferencją Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce pt. "Internacjonalizacja przedsiębiorczości opartej na wiedzy – rola ośrodków innowacji i przedsiębiorczości".

Czytaj wiecej...