Young Project Management Program

Zapraszamy do udziału w corocznym projekcie powstałym z inicjatywy International Project Management Association Polska - Young Project Management Program. W obecnym roku akademickim odbędzie się XIII edycja tego wydarzenia. Poprzednie odsłony wyłoniły 145 laureatów z których 67 odbyło praktyki w rozmaitych firmach.

Konkurs realizuje założenie, w którym polscy Project Managerowie staną się cenionymi pracownikami na tle zagranicznych konkurentów.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci uczelni wyższych oraz absolwenci (poniżej 30 roku życia) do dwóch lat po ukończeniu studiów, którzy są zainteresowani tematyką PM.

Tematy zadań konkursowych 13 edycji:

  1. Zarządzanie ryzykiem projektów – czy ryzyko zawsze jest negatywne? Czy mamy na nie wpływ i możemy je kontrolować?
  2. Jak radzić sobie z ciągłymi problemami dotyczącymi braku czasu na realizację projektu?
  3. Kontrolowanie zmian i zarządzanie nimi. Pozytywne i negatywne efekty.
  4. Młody kierownik projektu. Jak zyskać autorytet i uznanie zespołu?
  5. W jakich projektach zastosować metodologię Agile? Podać korzyści jej stosowania zamiast metodyk tradycyjnych na dowolnym przykładzie projektu.

Nagrodą główną konkursu YPMP są płatne, merytoryczne praktyki, dzięki którym laureaci mają idealną szansę do rozpoczęcia swojej kariery. Należy pamiętać, że YPMP to nie tylko płatne praktyki. Osoby, które najlepiej rozwiążą zadanie konkursowe, zostaną zaproszone na finał do Gdańska. W jego trakcie przeprowadzone zostanie Assesment Center, które pozwoli sprawdzić swoje słabe i mocne strony (umiejętność pracy w grupie, wiedza teoretyczna z zakresu PM, umiejętność obsługi aplikacji biurowych). W trakcie finału konkursu będzie również możliwość poznania szeregu osób, które na co dzień zajmują się zarządzaniem projektami.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji co automatycznie dopisuje aplikanta do newslettera, tam również można zamieścić swoje CV i prace konkursowe.

Więcej na stronie.