Szkolenie "Zarządzanie sobą w czasie"

Zapraszamy do udziału w Akademii Rozwoju Kariery Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Akademia Rozwoju Kariery (ARK) to nowy cykl wakacyjnych szkoleń poświęconych rozwojowi zawodowemu i osobistemu. Jej uczestnicy będą szkolić się w takich obszarach, jak: komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, przedsiębiorczość. Będą to więc umiejętności i kompetencje obecnie najczęściej poszukiwane przez pracodawców.

Dla kogo powstała Akademia?
Jest to projekt skierowany do studentów i absolwentów UŚ chcących zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz poszukujących nowych umiejętności i kontaktów osobistych.

Najbliższe szkolenie będzie poświęcone tematowi zarządzania sobą w czasie.

Zarządzanie sobą w czasie
Prowadzący: Janusz Guzek

Gdzie?
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Katowice ul. Bankowa 14, sala 416

Kiedy?
17 czerwca 2013r., godzina 9.00 – 15.30

Zapisy prowadzimy od 10 czerwca 2013r. pod nr tel.: 32 359 20 32

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie
    Uczestnicy szkolenia zapoznają się z różnymi pojęciami i podejściem do zagadnienia czasu. Przedstawimy wartość czasu oraz różnice historyczne w jego postrzeganiu.
  2. Planowanie w zarządzaniu czasem
    Poznamy zasady planowania skutecznego i efektywnego wykorzystania czasu przeznaczonego na wykonanie zadań. Będziemy zajmować się określaniem celów, zasobów i etapów zadania. Poznamy technikę „Salami” i zasadę 60:40.
  3. Ustalanie priorytetów i delegowanie uprawnień
    Dowiemy się jakich technik używać aby usprawnić realizowanie zadań i projektów w optymalnym czasie. Poznamy metodę ABC, Regułę Pareto oraz metodę stosowaną przez Eisenhowera.
  4. Pożeracze czasu
    Zaprezentujemy najczęściej występujące pułapki związane z nieracjonalnym wykorzystywaniem czasu.
  5. Dzienna aktywność ludzi
    Przekażemy Państwu informacje dotyczące dziennej aktywności ludzi. Na podstawie Krzywej REFA dowiemy się jak optymalnie zaplanować czynności w ciągu dnia.
  6. Detoks szybkościoholika
    Zaprezentujemy alternatywne podejście do zjawiska współczesnego tempa życia, oraz negatywne skutki korporacyjnej „pochwały szybkości”. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak znaleźć własne tempo życia , czy są „żółwiem” czy „gepardem”?
  7. Uwarunkowania naszych zachowań od indywidualnego stosunku do czasu
    Przedstawimy typy perspektywy postrzegania czasu według współczesnej psychologii amerykańskiej. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję wziąć udział w teście na określenie swojej perspektywy postrzegania czasu.

Zachęcamy również do zapoznania się z tematem pierwszego lipcowego szkolenia, będzie to: "Psychologia przedsiębiorczości - co to jest sukces i od czego zależy",

Prowadzący:
Daniel Melerowicz, Magdalena Gacia

Gdzie?
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Katowice ul. Bankowa 14, sala 416

Kiedy?
9 lipca 2013r., godzina 9.00 – 15.30

Zapisy prowadzimy od 2 lipca 2013r. pod nr tel.: 32 359 20 32

Program szkolenia:

Na szkoleniu skupimy się przede wszystkim na cechach osobistych od których zależy osiągnięcie sukcesu w życiu i biznesie. Nauczymy się stosować techniki, które pomagają realizować własne plany i zamierzenia.

Plan szkolenia:

1. Co to jest przedsiębiorczość
  2. Osobowość i cechy ludzi przedsiębiorczych
  3. Proaktywność – przyjęcie odpowiedzialności za własne zycie.
  4. Planowanie i określanie celów jako wyznaczanie drogi do sukcesu
  5. Metody i narzędzia wspomagające twórcze myślenie.
  6. Zasady skutecznego działania:
    - zwycięstwa osobiste
    - zwycięstwa publiczne

Zapisy ruszają na tydzień przed każdym szkoleniem pod nr tel.: 32 359 20 32.
Nie zwlekaj! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokonanie zapisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu udziału w szkoleniach Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który dostępny jest tutaj.