Relacja ze spotkania Role Models

28 marca 2012 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbył się wykład gościnny - Role Models organizowany przez Akademicki Punkt Informacji Biznesowej. Gościem spotkania był wiceprezes spółki i3D z Gliwic - Pan Arkadiusz Patryas.

i3D zajmuje się rozwojem technologii wirtualnej rzeczywistości, jest liderem tej branży w Polsce oraz Europie. W ramach swojej działalności i3D tworzy interaktywne i trójwymiarowe wizualizacje oraz symulatory, które są wykorzystywane do prezentacji, szkoleń, w sprzedaży i marketingu.

Spółka i3D może pochwalić się wzrostem przychodów w 2011 roku o blisko 100% do poziomu 10 milionów złotych. W czerwcu 2011 roku firma zadebiutowła na rynku NewConnect, ponadto otworzyła oddział w Stanach Zjednoczonych, a także pomyślnie przeszła proces rejestracji w dwóch amerykańskich bazach rządowych. Wszystkie te ambitne działania doprowadziły do możliwości ubiegania się o kontrakty dla armii amerykańskiej lub agencji rządowych typu NASA lub National Institutes of Health.

Role Models to działanie, dzięki któremu młodzi ludzie mają szansę spotkać się ze znaczącymi osobowościam świata biznesu, aktywnie uczestniczyć w profesjonalnie moderowanej rozmowie, a dzięki temu zdobywać cenne porady i wskazówki jak radzić sobie w trudnym środowisku przedsiębiorców.

W spotkaniu z przedsiębiorcą uczestniczyła grupa tworząca społeczność akademicką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.