Największy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Śląskim

13 kwietnia 2012 r. odbędzie się otwarcie największego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Polsce, który swoją siedzibę będzie miał przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00, w siedzibie nowo powstałego Inkubatora (Uniwersytet Śląski - Katowice, ul. Bankowa 14, 1 piętro, pokój 415). W planie między innymi briefing prasowy oraz oficjalne otwarcie nowego biura.

Zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej części spotkania, konferencji pt. „Przedsiębiorczość Akademicka - drogą rozwoju własnej kariery. Szanse i zagrożenia dla młodych przedsiębiorców w regionie”, która odbędzie się w auli im. K. Lepszego Uniwersytetu Śląskiego.

Tematyka spotkania oscylować będzie wokół szans młodych ludzi na rynku w regionie, aktualnej sytuacji na rynku pracy, warunków funkcjonowania młodych przedsiębiorców na Śląsku oraz form wsparcia instytucji otoczenia biznesu w zakresie prowadzenia własnej firmy.Głos zabiorą przedstawiciele najważniejszych instytucji otoczenia biznesu z województwa śląskiego i organizacji wspierających młodych przedsiębiorców na rynku pracy.

Dodatkowo tego dnia odbędzie się również Dzień Otwarty, podczas którego wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzić Inkubator i dowiedzieć się wszelkich potrzebnych informacji na temat zakładania firmy w AIP.

UWAGA! pierwsze 15 osób, które podczas Dnia Otwartego założą firmę w Inkubatorze, pierwszy miesiąc preinkubacji otrzymają GRATIS!

Na konferencję obowiązują zapisy, pod adresem: katarzyna.lipska@przedsiebiorca.pl lub telefonicznie pod numerem 32 359 22 15.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to sieć oddziałów wsparcia biznesu, która pozwala młodym ludziom na sprawdzenie swojego pomysłu w praktyce. Powstały w 2004 r.
i szybko stało się czołową organizacją studencką w kraju, aktualnie działającą przy kilkudziesięciu uczelniach w Polsce. Każdy student za 250 złotych miesięcznie może korzystać z biura AIP, dostępu do Internetu, telefonu i faksu, usług doradczych oraz prowadzenia księgowości, a także porad prawnych. Tutaj może bez ryzyka, zbędnych formalności
i czasochłonnych procedur stawiać pierwsze kroki na rynku.

AGENDA UROCZYTOŚCI

I część spotkania:

10:00 Briefing prasowy z udziałem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego, przedstawicieli Fundacji AIP oraz beneficjenta AIP

10:15 Uroczyste otwarcie nowego biura AIP – (przecięcie wstęgi, zwiedzanie biura)

II część spotkania:

Przejście do auli K. Lepszego w Rektoracie (ul. Bankowa 12, Katowice)

11:00 Konferencja „Przedsiębiorczość Akademicka - drogą rozwoju własnej kariery”
Szanse i zagrożenia dla młodego przedsiębiorcy w regionie

13:00 Zakończenie konferencji, zaproszenie na poczęstunek

III część spotkania:

13:00 – 18:00 Dzień otwarty Nowego Inkubatora (możliwość zwiedzania, rozmowy z przedstawicielami AIP)