Nabór do projektu "Kobieta matką wynalazków"

Fundacja "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" FIKA w Olsztynie w partnerstwie z TAS Sp. z o.o. zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie "Kobieta Matką Wynalazków". Projekt kierowany jest do kobiet – pracownic naukowych szkół wyższych, instytucji naukowych PAN oraz pracownic jednostek tworzących konsorcja naukowe, prowadzących badania naukowe.

Działania zakładają podniesienie wiedzy i zdobycie umiejętności w temacie komercjalizowania rezultatów badań naukowych oraz komunikacji z biznesem, transferu technologii do biznesu, rynkowej weryfikacji pomysłów i źródeł ich finansowania, zapoznania się z inkubatorami innowacyjności oraz polityk równościowych w biznesie i nauce.

Korzyści uczestnictwa w projekcie

• Rozwój kontaktów nauki z biznesem
  • Projektowanie i zarządzanie badaniami zgodnie z potrzebami rynku
  • Komercjalizacja nauki i budowanie profesjonalnego rynku badań
  • Podniesienie świadomości w zakresie Gender Mainstreaming
  • Wsparcie innowacyjnej aktywności kobiet w nauce na rzec innowacyjności gospodarki
  • Wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn
  • Stworzenie sieci kontaktów kobiet nauki i przedsiębiorców
  • Poznanie uczestniczek warsztatów ze środowiskiem biznesowym zainteresowanym komercjalizacją
  • Wzrost transferu wiedzy na drodze nauka – przedsiębiorcy

Rozpoczęcie trzeciej edycji cyklu edukacyjnego zaplanowane jest na 9 lutego 2013 r.
Zajęcia będą trwały 9 dni (trzy 3 – dniowe zjazdy: 9 – 11 lutego 2013 r., 23 – 25 lutego 2013 r., 9 – 11 marca 2013 r.)
Dwa pierwsze zjazdy odbędą się w Warszawie, trzeci zjazd odbędzie się w Kromerowie (koło Olsztyna).

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

IV edycja: maj – czerwiec 2013 roku.

Dokumenty rekrutacyjne i program III edycji szkoleń znajdują się na portalu internetowym www.kmw.fika.pl w zakładce REKRUTACJA.

Projekt finansowany jest ze środków EFS. Realizowany jest pod Patronatem Minister Szkolnictwa Wyższego i Nauki.