Nabór do III edycji Rocznego Programu Dyplomatycznego

Trwa nabór do III edycji Rocznego Programu Dyplomatycznego organizowanego przez Akademię Spraw Zagranicznych pod auspicjami House of Diplomacy.

Program ułatwia zrozumienie współczesnych procesów międzynarodowych, przybliża mechanizmy rekrutacji do służby zagranicznej, wyjaśnia definicję konkursów EPSO oraz strukturę organizacyjną i funkcjonowanie organizacji międzynarodowych. Pokazuje, że udana dyplomacja łączy w sobie szeroki zakres działań i narzędzi, a kluczem do sukcesu jest sposób ich koordynacji.

Roczny Program Dyplomatyczny
specjalizacje: Dyplomacja lub Instytucje Międzynarodowe
jest skierowany do studentów i absolwentów takich kierunków jak: prawo, stosunki międzynarodowe, filologia, dziennikarstwo, europeistyka, politologia, administracja, ekonomia, itp. jak również do przedstawicieli samorządów, administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury.

Inauguracja III edycji Rocznego Programu Dyplomatycznego odbędzie się w listopadzie 2012 r. Zajęcia trwać będą od listopada 2012 r. do czerwca 2013 r.

Każdy program składa się z siedmiu trzydniowych zjazdów i jest uniwersalnym połączeniem teorii z praktyką. W programie zawarte są zarówno warsztaty z ambasadorami, spotkania panelowe z udziałem uczestników życia politycznego, jak również wykłady prowadzone przez grono autorytetów, liderów polityki zagranicznej.

Wielu z obecnych wykładowców pełniło lub nadal pełni wysokie funkcje w organizacjach międzynarodowych, gdzie wykorzystują swoje kompetencje i umiejętności, a ich bogate, długoletnie doświadczenie, posłuży studentom do lepszego zrozumienia aktualnych problemów środowiska międzynarodowego.
Do wykładowców Akademii Spraw Zagranicznych należą m.in. prof. Dariusz Rosati, Ryszard Kalisz, Paweł Kowal, dr Witold Waszczykowski, Janina Paradowska, grono ekspertów ambasadorów, a gościnnie – była Pierwsza Dama RP Jolanta Kwaśniewska.

Studenci Rocznego Programu Dyplomatycznego mają możliwość uczestniczyć w wizytach studyjnych m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w Agencji Europejskiej FRONTEX oraz w ambasadach krajów akredytowanych w Polsce.

Wszyscy studenci otrzymują dostęp do oferty Biura Karier House of Diplomacy.
Rekrutacja trwa do 5 listopada 2012 roku.

Więcej informacji oraz formularz rekrutacyjny na stronie.