Konkurs "Droga na Harvard"

22 lutego 2013 r. startuje prestiżowy konkurs Droga na Harvard, który od trzech lat przykuwa uwagę tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Każdego roku czwórka niezwykle zdolnych osób odwiedza Uniwersytet Harvarda i przekonuje się, że studia na najlepszej uczelni na świecie nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń.

Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Poszukiwani są zdolni i nieprzeciętni ludzie pasjonujący się nauką, sportem, kulturą oraz angażujący się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne.

Tygodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda to nagroda główna w Konkursie, którą otrzymuje 4 Laureatów. Ponadto wszyscy Laureaci zostają objęci programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie 300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.
– Celem naszego konkursu jest promowanie wśród młodych Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom – mówi Krzysztof Daniewski, Prezes Stowarzyszenia Harvard Club of Poland i jeden z pomysłodawców konkursu.

Aby otrzymać tytuł Laureata Konkursu należy pokonać dwa etapy.
Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, której elementem jest m.in. napisanie jednostronicowego eseju na zadany temat. Tegoroczni kandydaci będą musieli odpowiedzieć na pytanie: What is the most interesting problem or important issue for you?.
Studenci mogą również opisać swoje niezwykłe zdolności i osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy działań społecznych. Dostępne są dwa sposoby wypełnienia zgłoszenia: poprzez aplikację mobilną na www.facebook.pl/DroganaHarvard oraz poprzez formularz na stronie www.droganaharvard.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 22 kwietnia 2013 r. o godzinie 23:59.

Drugi etap to selekcja 30 najciekawszych aplikacji. Ich autorzy zostają zaproszeni na rozmowę z Kapitułą Konkursu, która spośród nich wyłoni 15 Laureatów Konkursu Droga na Harvard. Czworo najlepszych otrzyma tytuł Laureata Nagrody Głównej.
Wyniki ogłoszone zostaną 13 czerwca 2013 r. na oficjalnej Gali Finałowej z udziałem gości specjalnych oraz członków Stowarzyszenia Harvard Club of Poland.


- Poprzednie trzy edycje pokazały, że polska młodzież jest niezwykle uzdolniona. Fakt, że młodzi ludzie startują w takich konkursach świadczy o tym, że wysoko stawiają sobie cele i nie obawiają się podejmować prób ich realizacji. – dodaje Krzysztof Daniewski, prezes Stowarzyszenia – Kilku naszych Laureatów studiuje dziś na Harvardzie. Ich marzenia się spełniają. To dla nas największa nagroda.

O Harvard Club of Poland
Stowarzyszenie zrzeszające prawie 300 członków, którzy dzięki swojej determinacji, talentom i szczęściu zdobyli wykształcenie na Harvardzie. Powołując Harvard Club of Poland Klubowicze postawili sobie kilka celów – jednym z nich jest pokazanie własnej drogi rozwoju w taki sposób, by była inspiracją dla młodych ludzi do zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie. W tym roku Stowarzyszenie otrzymało doroczną nagrodę przyznawaną przez Harvard Alumni Association Clubs & Shared Interest Group Committee. Nagroda to uhonorowanie wyjątkowych działań Stowarzyszenia, które swoje odzwierciedlenie mają w programach takich jak Konkurs Droga na Harvard. Jednym z pomysłodawców tego autorskiego programu jest Krzysztof Daniewski, który 20 lutego ponownie został wybrany na stanowisko Prezesa Harvard Club of Poland.

Więcej informacji:
www.droganaharvard.pl
www.facebook.pl/DroganaHarvard

Patroni, sponsorzy i partnerzy konkursu:

- Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego
- Sponsorzy główni: PZU SA, Kulczyk Investments S.A., Innova Capital
- Sponsorzy: Orlen, Bank Pocztowy, Salans
- Patroni medialni: Program 4 Polskiego Radia, Wyborcza.biz, Wiedza i Życie, Forbes, Świat Nauki, Metro, Do Rzeczy, Wprost, Parkiet, Parkiet.com
- Partnerzy: MDDP, Europejska Akademia Dyplomacji

Kontakt dla mediów:
Klaudia Fotyniuk
Tel. 605 250 140
klaudia.fotyniuk@astoria-avenue.pl