Konferencja Quality Excites

Quality Excites to kolejne, organizowane przez Future Processing, spotkanie poświęcone jakości tworzonego oprogramowania [Quality Assurance]. Konferencja Quality Excites rozpocznie się 25 maja 2013 r. o godz. 9.00 w Centrum Edukacyjno - Kongresowym Politechniki Śląskiej oraz gliwickim Technoparku.

Na konferencji, w czasie warsztatów i wykładów, będzie mowa o komunikacji w zespole, automatyzacji testów, użyteczności, wydajności, a także bezpieczeństwie systemów informatycznych.

Rejestracja na konferencję trwa do 15 maja 2013 r.

Wykładowcy tegorocznej konferencji to praktycy zawodowo związani z zagadnieniem Quality Assurance.

Od lat próbuje definiować się jakość w IT, ale czy któraś z definicji jest jedyna i słuszna? Jeżeli wyobrazimy sobie budowę domu bez kompletnej specyfikacji, dodamy szybko zmieniające się wymagania biznesowe oraz wymagającego klienta, to mamy obraz rzeczywistości, z jaką trzeba się mierzyć w projektach IT. Tworzenie oprogramowania nie jest łatwe. Tworzenie aplikacji wysokiej jakości to nie lada wyzwanie. Ale czy wysoka jakość w projekcie, którego nie możemy skończyć, komuś się przyda? Wolałbym, aby projekty były kończone na czas, a dostarczane oprogramowanie to było TO oprogramowanie”– powiedział Daniel Dec, szef działu Quality Assurance w Future Processing.

W programie konferencji znajduje się sześć warsztatów:

  • "Współczesne metodyki tworzenia oprogramowania",
  • "JMeter – techniki zaawansowane",
  • "Kompletne środowisko testowe z zastosowaniem symulacji urządzeń zewnętrznych",
  • "Robotium przybywa z pomocą – czyli jak testować automatycznie aplikacje androidowe",
  • "Projektowanie produktów interaktywnych" oraz
  • "Fosa czy krawiec – czego potrzebuje Twój zamek? Jak zrozumieć się w projekcie".

Oprócz tego uczestnicy będą mogli nabyć wiedzę dotyczącą projektowania produktów interaktywnych, automatycznego testowania aplikacji na system Android oraz komunikacji w projekcie. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez grupy eksperckie z Future Processing – Automation, Performance, UX, Mobile, DEV.

Podczas wykładów prelegenci z Future Processing: Krzysztof Kośny, Bartosz Szulc, Adrian Michalczyk i Piotr Podskarbi opowiedzą m.in. o zapewnianiu jakości aplikacji mobilnych, testowaniu aplikacji, bezpieczeństwie danych czy budowie i utrzymaniu zautomatyzowanego środowiska testowego aplikacji Silverlight.

Wśród prelegentów będzie można spotkać m. in. Wiktora Żołnowskiego, blogera, twórcę pierwszego w Polsce bloga o jakości oprogramowania, który rok temu także wystąpił na Quality Excites, Szymona Homę, Rafała Stasiaka, Artura Chrapowickiego, Monikę Januszek i Jacka Okrojka.

Konferencja Quality Excites jest skierowana do osób biorących aktywny udział w procesie tworzenia oprogramowania i przywiązujących dużą wagę do jego jakości. Organizatorzy konferencji to zaangażowani pasjonaci, którym zależy na wymianie wiedzy i promowaniu tematu jakości wytwarzanego oprogramowania.

Strona konferencji: http://qualityexcites.pl/.

Partnerami konferencji Quality Excites są: Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, Chip, Core Magazin, testuj.pl , testerzy.pl, Helion, Politechnika Śląska, Technopark w Gliwicach oraz GeoAdvert.