Dni Otwarte Akademickiego Punktu Informacji Biznesowej

Zapraszamy wszystkich studentów do udziału w Dniach Otwartych Akademickiego Punktu Informacji Biznesowej, który powstał przy Uniwersytecie Śląskim w ramach projektu „Przedsiębiorczość akademicka na START”.

Termin: 27- 28. 10.2011 r.; w godzinach 8:00 - 15:30

ul. Bankowa 12b,
pokój 1002, 1003, 1004 (za rektoratem)

Informacje o projekcie:

Projekt START ukierunkowany jest na promowanie przedsiębiorczości i innowacyjności. Uczestnicy programu otrzymają fachowe doradztwo w zakresie możliwości utworzenia firmy oraz możliwość uczestnictwa w szeregu bezpłatnych szkoleń biznesowych i warsztatów. Szkolenia będą prowadzone przez profesjonalnych szkoleniowców oraz menagerów firm.

Tematyka planowanych szkoleń:
• Symulacyjna Gra Decyzyjna;
• Skuteczne zarządzanie innowacyjnym przedsiębiorstwem;
• Instrumenty doskonalenia funkcjonowania przedsiębiorstw, ich współpracy
z uczelniami i otoczeniem biznesu;
• Dizajn 100% innowacyjności;
• Praktyczne aspekty prowadzenia działalności - wizyta studyjna w przedsiębiorstwie spin off/spin out, w instytucjach otoczenia biznesu.

Ponadto w ramach projektu będą organizowane konferencje tematyczne związane z dziedziną przedsiębiorczości, wyjazdy do instytucji otoczenia biznesu, spotkania Role Models, w których będą brać udział przedsiębiorcy oraz inne przedsięwzięcia tematycznie związane z dziedziną przedsiębiorczości.